برنامه «گستره شریعت»/ قسمت هشتم موضوع : معنویت، عرفان و دین (۲) اجرا و کارشناسی: دکتر قاسم پورحسن اساتید: حجت اسلام یزدان پناه، دکتر یثربی و آیت الله حسن رمضانی کانال تلگرام دکتر پورحسن: t.me/ghpourhasan_ir

 

یک دیدگاه برای “گستره شریعت قسمت هشتم”

 • علایی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  در باب عرفان های نوظهور و …. بحث هایی توسط اساتید عنوان شد و راهکارهایی در باب عدم رجوع جوانان به این گونه عرفان های انحرافی.
  هیچ کدام از اساتید به این نکته اشاره نکردند که تربیت باید از دوره طفولیت و سن دبستان آغاز شود و وقتی فرد به سن دانشگاه می رسد دیگر عملا تاثیری در تغییر رویکردهای فرد نمی توان انجام داد.به قول امام خمینی ره که فرمودند دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است.
  متاسفانه ۹۹ درصد مشکلات اجتماعی و فرهنگی ما ریشه در عدم توجه به آموزش و پرورش دارد.هیچ کسی آموزش و پرورش را در این کشور جدی نمیگیرد،در صورتیکه اگر از دوران کودکی و طفولیت و سنین دبستان به امر تربیت دینی و مذهبی و سنتی فرد اهتمام بورزیم و سبک زندگی اسلامی و ایرانی را در کودکان نهادینه کنیم،دیگر در سنین جوانی و نوجوانی ،فرد گرایشی به سوی عرفان های نوظهور یا سایر مسائل انحرافی نخواهد داشت.
  در حال حاضر نظام آموزشی ما مبتنی بر فلسفه و نظریات غربی است و در دانشگاه های تربیت معلم،فلسفه آموزش و پرورش غرب از جان دیویی و سارتر و …. گرفته تا دهها فیلسوف اومانیست دیگر،آموزش داده میشود.
  از طرفی بودجه آموزش و پرورش بسیار کم بوده و روش گزینش معلمان از اساس نادرست است و معلمان ما توان تربیت دانش آموزانی با مهارت های بالا را ندارند.
  لازم است شما دوستان گرانقدر،به این امر و کلا فلسفه آموزش و پرورش و تربیت دینی و اسلامی از سنین طفولیت بپردازید و مسئله را به صورت ریشه ای و بنیادین بررسی نمایید.
  بنده به عنوان یک معلم و به واسطه حضور در این سیستم و حشر و نشر با معلمان و سیستم معیوب آموزش و پرورش، این مسئله را مطرح کردم و اصرار دارم که اغلب بدبختی های موجود در جامعه اعم از بداخلاقی ها،دین گریزی ها،اختلاس ها و دهها مُنکر و بدبختی دیگر؛ریشه در بی توجهی و هیچ انگاری،سیستم تربیتی و نیز آموزش و پرورش دارد.
  امیدوارم به این مساله مهم بپردازید.موفق باشید

ارسال دیدگاه